Jump to content
Ieškoti
  • Daugiau nustatymų...
Rasti rezultatus, kurie...
Rasti rezultatus...

Las-Venturas.LT | 0.3.7 klientas

Prisijungę žaidėjai: 1 / 200

Versija: LV 7.7.7


Tautvydas_Giraitis

Lucid Dreaming - SAPNŲ VALDYMAS.

Rekomenduoti pranešimai

LUCID DREAMING - SĄMONINGAS SAPNAVIMAS.

 

Ar kada nors susimastėte, kad sapną eina valdyti? O gal jau esate tai bandę?

 

 

Kas tas sąmoningas sapnavimas?

Tai yra įdomus fenomenas. Šis fenomenas pasireiškia, kai sapnuojantysis suvokia, jog sapnuoja ir suvokęs gali pakeisti viską: pakeisti visą sapno eigą, daryti ką nori, išpildyti savo fantazijas, o gal net ir įveikti fobijas ar pasirengti kokiam nors dalykui.

 

Ar aš tai galiu išmokti?

Taip, šis fenomenas yra išmokstamas, jeigu turi daug noro, fantazijos ir ryžto.

 

Taigi sąmoningas sapnavimas. Tai nėra kažkoks mistiškas ar išgalvotas dalykas. Žinoma, tai skamba kiek keistokai, bet visa tai yra įrodyta moksliškai:

"Sąmoningas sapnavimas buvo moksliškai ištyrinėtas ir jo egzistavimas yra patvirtintas ir pripažintas visame pasaulyje."

 

Kaip pradėti valdyti sąmoningą sapną?

Pirmiausia, reikia žinoti įvairias technikas ir, kaip sakiau, turėti noro. Pirmoji ir viena paprasčiausių technikų: DILD - tai technika, kai sapnuojantysis pamatęs keistą, neįprastą dalyką tiesiog suvokia, kad sapnuoja, ypač realybės testų pagalba. Kita technika: WILD - atsigulame į lovą (geriau atlikti ryte, pabudus, kiek "išsiblaivius" po miego) ir gulime sau patinkančioje pozicijoje, užsimerkiame ir atpalaiduojame visą kūną, netgi veidą. Pradedame skaičiuoti su lyg kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu. Skaičiuodami galime dar sakyti taip: "Vienas, aš sapnuoju ir t.t.". Turite būti susikaupę tik į vieną dalyką: kvėpavimą, vaizdinius akyse arba skaičiavimus. Akyse pamatysite įvairias figūras, kurios taps ryškesnės po kiek laiko. Kūnas taps sunkesnis, pajusite lyg per jus eitų nestipri elektros srovė. Po to, akyse nieko nebematysite, bandykite atmerkti akis ne fiziškai, o galvodami, kad jas atmerkiate, t.y. stenkitės atsimerkti nejudindami akių vokų. Atsimerkę pasitikrinkite ar esate sapne. Jei realybės testai teigiami, reiškias jūs sapnuojate ir dabar esate savo sapno valdovas. Beje, visas procesas vyksta taip pat kai jūs einate miegoti, tik nejaučiate, nes jūs prarandate suvokimą, kitaip tariant, atsijungiate. Beje, taikant WILD galite patirti miego paralyžių - žinoma pavadinimas gąsdina, bet ten nėra ko bijoti. Be to, WILD reikia praktikos, tad iš karto ją atlikti ir gauti gerus rezultatus yra begalo sunku.

Kaip man žinoti ar aš dabar beskaitydamas šį tekstą nesapnuoju?
Yra keli būdai tai atlikti. Galite įjungti šviesą, dažniausiai sapne jungikliai neveikia, o jei veikia, tai šviesumas nepakinta. Galite žiūrėti į kokį tekstą, o po to nusisukti ir vėl atsisukti, tekstas bus pakitęs. Galite sau pažiūrėti į delnus, jie bus kitokie, arba išvis jų nebebus. Dar galima pašokti į viršų, sapnuose yra labai maža gravitacija. Geriausias patikrinimas yra užsikimšti nosį ir pabandyti prakvėpuoti - sapne tai galėsime. Norint, kad suveiktų šie tikrinimai sapne, reikia juos atlikti reguliariai, kai nemiegame ir esame keistesnėse situacijose. Beje, darant realybės testus reikia suabejoti tikrove ir manyti, kad esi sapne, nes tada tai įprasi daryti ir sapnuose.

 

Ką galiu veikti sapne kai jį valdau?

Jūs galite veikti ką norite, ko tik jūsų širdis geidžia.

 

Suvokiau, jog sapnuoju ir pabudau. Ką daryti?

Taip, tai yra naujoko našta. Kai supranti, kad esi sapne užplūsta emocijos - tai didelis džiaugsmas. Tada greitai sapnas nutrūksta. Tad reikia praktikuotis, o sapne sulaikyti emocijas.

 

Ką daryti? Mano sapnas blanksta - tuoj pasibaigs!

Ne bėda! Jei jaučiate, kad sapnas nyksta, sunku ką bepadaryti ir t.t., bandykite jį pratęsti. Sapne reikia stabdyti gulėjimo lovoje pojūtį: trinti rankas, į jas žiūrėti, pradėti suktis ratu, liesti įvairius daiktus ir t.t. Yra begalė tokių būdų, kuriuos galbūt atrasite ir patys.

 

Kas tas miego paralyžius?

Ar esate kada nors pabudę, atsimerkę ir negalintys pajudėti, rėkti? Tada jūs labai supanikuojate ir pabudę galvojate, kad tai yra sapnas. Deja, tai yra realybė, tik jūs matote haliucinacijas. Dėl šio paralyžiaus jūsų kūnas yra apsaugotas nuo judesių, kuriuos atliekate sapne, kad jie nepersimestų į realybę. Haliucinacijas matome dėl to, kad mūsų organizmo veikla yra pakitusi paralyžiaus metu, nes mūsų kūną organizmas parengia miegui. Sutrikus normaliai veiklai mūsų smegenys dėl padidėjusių širdies dūžių, sukuria vaizdinius - haliucinacijas. Paralyžius yra normali organizmo funkcija, ją patyriame kasdien miegodami tik to nejaučiame, nes, kaip sakiau, nesame sąmoningi, tiesiog atsigulę į lovą "nulūžtame". Beje, per šį paralyžių nejudant ir įsivaizduojant esą sapne, galima patekti į sapną ir išlikti sąmoningam.

 

Ar man nieko blogo nenutiks?

Ne, tai yra visiškai saugu, sapne mes nejaučiame net skausmo, nebent, pavyzdžiui, kai miegame, katinas mums realybėje drasko ranką, tada, žinoma, jausime ir sapne tą skausmą, bet sapnuojant skausmo neįmanoma sukelti ar padaryti sau žalos.

 

Ar yra kitų technikų?

Taip, yra ir netgi patys mes jas galime kurti pagal save. Kelios yra sukurtos ir įrodytos, kurių neįvardijau: DEILD, MILD, WBTB, CAT, netgi savitaiga.

 

Ar galiu su kažkuo susitikti per sapnus? Ar galiu susisiekti su realybe?

Susitikti per sapnus galite tik su savo pasąmonės kūriniais, su tikrais žmonėmis realiu laiku neįmanoma susitikti. O su realybe susisiekti / bendrauti yra įmanoma. Ar niekada nepastebėjote, jog žmogus sapnuodamas judina akis? Judindami akis sapne, jas judiname ir realybėje. Tad sapnuotojai perduoda signalus į realybę, dažniausiai sąmoningų sapnų tyrimų metu.

 

Atsibodo sapnas! Kaip pabusti?

Taip pat kaip ir paprastam sapne, pabusime automatiškai, miegoti negalime amžinybę. O jei norime pabusti tučtuojau - žiūrėkime į vieną pasirinktą objektą, arba tiesiog į tuščią erdvę.

 

Jau kurį laiką nebesapnuoju, ką daryti?

Ne, jūs sapnuojate kiekvieną dieną netgi po kelis kartus, tik nieko nepamenate. Jums praverstų sapnų dienoraštis. Tai toks dienoraštis, kuris turi būti šalia jūsų lovos. Atsibudę ir prisiminę sapną, iš karto pradedame rašyti tą sapną ir kuo detaliau. Prieš miegą užrašytus sapnus perskaitome. Sapnų dienoraščio pagalba, galėsime prisiminti net iki 7 sapnų! Dienoraščio pagalba, taip pat, galėsime atlikti ir MILD, apie kurį sužinosite mano pateiktose svetainėse.

 

 

Tikiuosi nenusibodo skaityti, ir galbūt Jūs patys norėsite visa tai išbandyti. Nebijokite, tai yra labai įdomi ir tikrai smagi patirtis, kurią esu patyręs ir aš, tikrai ne vieną ir ne du kartus. Norite diskutuoti šiomis temomis ir klausti pagalbos? Norite išmokti žymiai daugiau apie šį fenomeną? Štai: http://www.lucid.lt/   http://www.lucidity.com/ (tai nėra kokia nors reklama).

 

Beje, jei turite kokių nors klausimų - klauskite čia, ši tema sukurta jums.

Moderatoriai, prašau šios temos nerakinti ilgesnį laiką, kad žmonės galėtų diskutuoti.

  • Patinka 24

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Geras :o pabandysiu :D šei pyra buvę

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Kažkada internete skaičiau panašią informaciją , reikės kada pabandyt , atrodo būtų visai samgu savo sapnus mokėt valdyt  :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

O sapno valdymas galioja, kaip jauti, kad sapnuoji ir atsibundi, o tada stengiesi vėl užmigti. Užmigdamas bandai grįžti ten kur sapną pabaigei ir jį kontroliuoji toliau. Tai valdymas norėčiau Tavęs paklaust, nes tokio fakto neradau, o Tu keldamas šią temą gal tai nusimanai ? Nes man taip ne kartą buvo, kaip sugrįžtu atgal į sapną atsibudęs ;D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Įdomiai čia :D Reiktų kada nors pabandyti.


Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

O sapno valdymas galioja, kaip jauti, kad sapnuoji ir atsibundi, o tada stengiesi vėl užmigti. Užmigdamas bandai grįžti ten kur sapną pabaigei ir jį kontroliuoji toliau. Tai valdymas norėčiau Tavęs paklaust, nes tokio fakto neradau, o Tu keldamas šią temą gal tai nusimanai ? Nes man taip ne kartą buvo, kaip sugrįžtu atgal į sapną atsibudęs ;D

 

Na, turiu patirties ir, manau, gan nemažai. Kai atsibundi iš bet kokio sapno ir vėl užmiegi tai skaitosi kaip DEILD (Dream Exit Initiated Lucid Dream), jeigu tu sugebi išlikti arba tampi per naują sąmoningu, t.y., jeigu suvoki, kad esi sapne.

 

Beje, tie kas nori pabandyti, tai į pirmą kartą daug vilčių nedėkite, darykite realybės testus kiekvieną dieną ir pamatysite kaip jums pavyks. Beje, prieš miegą sau įsiteikite, jog norite sapną valdyti, tik nepersistenkite ir galbūt pavyks. Pats buvau metęs šį reikalą, bet paskiau taip užsimaniau, pasistengiau, praktikavau paėmė ir pavyko. Diena buvo pilna džiaugsmo :D

  • Patinka 1

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

 

Na, turiu patirties ir, manau, gan nemažai. Kai atsibundi iš bet kokio sapno ir vėl užmiegi tai skaitosi kaip DEILD (Dreamm Exit Initiated Lucid Dream), jeigu tu sugebi išlikti arba tampi per naują sąmoningu, t.y., jeigu suvoki, kad esi sapne.

 

Beje, tie kas nori pabandyti, tai į pirmą kartą daug vilčių nedėkite, darykite realybės testus kiekvieną dieną ir pamatysite kaip jums pavyks. Beje, prieš miegą sau įsiteikite, jog norite sapną valdyti, tik nepersistenkite ir galbūt pavyks. Pats buvau metęs šį reikalą, bet paskiau taip užsimaniau, pasistengiau, praktikavau paėmė ir pavyko. Diena buvo pilna džiaugsmo :D

 

 

Labai įdomus dalykus. Pirmą kartą apie tokius dalykus matau ( ekrane ) ir šiaip.. Galvodavau, kad gal kažkas negera, jei sugebi sapną kontroliuot, bet pasirodo visai ne. Šaunu, kad daliniesi tokiais dalykais. Be to ačiu, kad paaiškinai tokį atvejį, kaip grįžti į sapnus.

 

Įdomi tema. Manau reiktų ją padaryti svarbia.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Pirmą kartą girdžiu ,reiks pabandyti.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Man kažkaip neįtikėtinai atrodo :D Reikės išbandyti, nors nelabai tikiu

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Matai, dėkui. Matau biškį susidomėjai, ypač apie DEILD, tad galiu tau numesti LINK į DEILD valdymą. Tai parengė LUCID.LT bendruomenės sapnuotojas "nezinau". Dėkui jam :)

DEILD technika (pažingsniui).

  • Patinka 1

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Man kažkaip neįtikėtinai atrodo :D Reikės išbandyti, nors nelabai tikiu

 

Taip ir maniau, kad atsiras netikinčių. Manau, dar labiau netikėsi, kai visa tai per pirmą kart neįvyks. Bet žinok, kad tai yra tiesa, pats visa tai bandžiau, kiek daug įdomių dalykų galima ten daryt. Manau, patikėk ir stenkis :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Būna, paskutinį kartą dar prisimenu bėgau nuo kažko, bet bėgti sapne labai sunku :D Bandysiu gal šitas metodikas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Būna, paskutinį kartą dar prisimenu bėgau nuo kažko, bet bėgti sapne labai sunku :D Bandysiu gal šitas metodikas

 

Taip kartais būna sunku judėti, bet kai tampi sąmoningas, gali bėgioti taip greitai, kad...

 

Beje, rašei būna, tai esi patyręs šį fenomeną?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Aj dar pridurt noriu apie miego paralyžių, taip buvo mano pažįstamai , kai mokinosi valdyt sapnus  ,bent jau ji taip sakė, kad gulėjo , negalėjo net  pajudėti ir jai viskas : visa aplinka atrodė kaip siaubo filme , po šito įvykio labai išsigando  ir nustojo praktiką su sapnais  :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Būna, paskutinį kartą dar prisimenu bėgau nuo kažko, bet bėgti sapne labai sunku :D Bandysiu gal šitas metodikas

aha , aš irgi dažnai sapnuoju ,kad bėgu sapne, ir net susinervinu , nes taip lėėėtai bėgasi, lyg vandenį bėgtai :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Žinoma esu. Beje, kokių 6 metų būdamas kažką keisto patyriau, jaučiau kad esu atsibudęs, bet kažkas judėjo kambaryje, bandžiau pagauti ir pranyko. Gulėjau tikrai po to atsibudęs, buvo baimės daug. Labai keista buvo ir dar dabar prisimenu, labai į atmintį įstrigo. Esi girdėjęs gal tokių nutikimų?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Aj dar pridūrt noriu apie miego paralyžių, taip buvo mano pažįstamai , kai mokinosi valdyt sapnus  ,bent jau ji taip sakė, kad gulėjo , negalėjo net  pajudėti ir jai viskas : visa aplinka atrodė kaip siaubo filme , po šito įvykio labai išsigando  ir nustojo praktiką su sapnais :D

 

Taip, miego paralyžiuje būna haliucinacijos (kai kuriems būna, kai kuriems ne), bet gali nepraktikuoti su WILD technika, ji sunki, beje gali tą paralyžių aiškiai pajausti. Bandyk kitas, lengvesnes ir tau priimtinas technikas :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Užmigsiu, įsijungsiu sampą, užsidėsiu adminą, ir visus išbaninsiu  :rolleyes:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Užmigsiu, įsijungsiu sampą, užsidėsiu adminą, ir visus išbaninsiu  :rolleyes:

 

Na, nemanau, kad iš pirmo kart pavyks, net ir patyrusiems būtų sunku, nes sapne juk tekstas keičiasi, reikia būti labai sąmoningu sapne, valdyti tiesiog viską kas jame yra.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Žinoma esu. Beje, kokių 6 metų būdamas kažką keisto patyriau, jaučiau kad esu atsibudęs, bet kažkas judėjo kambaryje, bandžiau pagauti ir pranyko. Gulėjau tikrai po to atsibudęs, buvo baimės daug. Labai keista buvo ir dar dabar prisimenu, labai į atmintį įstrigo. Esi girdėjęs gal tokių nutikimų?

 

O tu tada suvokei, kad sapnuoji? Jei taip, tai buvo sąmoningas sapnas ir tu kažką gaudei savo noru. Jei ne, tai tiesiog tavo pasąmonės parašytas sapnas, kuriame buvai pasąmonės valdoma lėlė (tiesiog paprastas sapnas, parašiau meniškiau :D). Būna kartais tokie sapnai keisti, aš kartais vaikystėje sapnuodavau kažkokius šešėlius judančius, įvairių formų :o

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites

Sakau suvokiau, kad atsibudęs, baimės buvo belekiek :D Sąmoningai judėjau, po to gulėjau ir drebėjau valandą. Gal tada pervargęs ar panašiai buvau, gal haliucinacijos :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Share on other sites
Svečias
Ši tema yra užrakinta.
  • Nariai, šiuo metu skaitantys   0 nariai

    Nėra registruotų narių, kurie peržiūrėtų šį puslapį.

  • Nariai, kurie skaitė šią temą   1 narys

×
×
  • Kurti naują...